Facebook Ads Reklamy facebook

Facebook Lead Ads nowy wymiar Reklam

 

reklamy facebook lead ads

Co to jest Fb Lead Ads?

Fb Lead Ads jest to nowe narzędzie rekamowe, która ma na celu ułatwienie kontaktu między potencjalnym klientem a firmą. Odbiorcy, który kliknie na przycisk call-to-action ukazuje się automatycznie wypełniony formularz z jego danymi kontaktowymi. Dane te może edytować, gdyby okazały się nieaktualne. Wystarczy, że użytkownik potwierdzi informacje a ty automatycznie dostajesz dane kontaktowe, które możesz dołączyć do swojej listy mailingowej. Możesz teraz przenieść je do Autorespondera, bądź skorzystać ze specjalnego programu www.leadads.pl , który zautomatyzuje ten proces dla Ciebie. Teraz posiadasz dostęp do kontaktów zainteresowanych Twoją ofertą i bez problemu możesz wysyłać oferty, newslettery bądź zaproszenia.

 

Dla kogo przeznaczone jest Facebook Lead Ads?

Reklamy Facebook Lead Ads są świetnym rozwiązaniem praktycznie dla każdego, kto planuje umieszczać swoje reklamy na portalu Facebooku. Wystarczy parę prostych kroków, by móc zbierać kontakty w łatwy i wyjątkowo skuteczny sposób.

 

Jak stworzyć reklamy Facebook Lead Ads?

Tworzenie reklamy odbywa się za pomocą menadżera reklam na portalu Facebook. Jest to bardzo intuicyjny dodatek, które podpowie Ci krok po kroku, jak  powinieneś wypełnić swoją reklamę. Będziesz mógł ustalić takie rzeczy jak: budżet, grupa docelowa oraz wygląd reklamy. Następnym krokiem jest utworzenie formularza kontaktowego. Możesz wybierać spośród pytań zamkniętych, bądź dodać własne. Pamiętaj jednak, ze im mniej informacji potencjalny klient musi wypełnić tym bardziej skłonny jest zostawić swoje dane. Jak już utworzysz formularz kontaktowy, Twoja reklama Facebook Lead Ads jest gotowa do upublicznienia. Teraz odbiorca, który widzi Twoją kampanię i klika przycisk call-to-action ma  możliwość zostawienia swoich danych mailingowych. Będziesz miał do nich dostęp w specjalnej zakładce Power Edytora- Biblioteka Formularzy. Możesz je teraz przenieść do swojego Autorespondera i rozpocząć budowanie więzi z potencjalnych klientem.

Czemu Facebook Lead Ads nie jest idealnym rozwiązaniem?

Kiedy Twoja reklama jest już dostępna na Facebooku a odbiorcy zostawiają swoje dane, pozostaje przeniesienie ich do Twojego Autorespondera. W przypadku, gdy nasza reklama cieszy się dużym zainteresowaniem, przenoszenie wszystkich adresów e-mail może być bardzo żmudne i czasochłonne. Jak temu zaradzić? Wystarczy użyć specjalnego programu Lead Ads  dostępnego na stronie www.leadads.pl .Program ten zautomatyzuje cały ten proces . Łączy on Twoje konto na Facebooku z Autoresponderem, którego aktualnie używasz ( Mailchimp, Getresponde, Aweber, Icontact, GoToWebinar, InfusionSoft, Active Campaign ) i przesyła wszystkie zebrane dane automatycznie.  Oszczędzasz przy tym znaczną ilość czasu.

Jak sam dobrze wiesz ( albo i jeszcze nie ) tworzenie reklam na Facebooku ma ogromny potencjał i może przynieść konkretne zyski w krótkim czasie. Warto korzystać z takich nowoczesnych rozwiązań jak Facebook Lead Ads aby być o krok przed swoją konkurencją i zbierać z tego powodu profity.

You may also like
Piksel Facebooka Ważne zmiany dla reklamodawców
Preferencje reklamowe wybierz jakie reklamy chcesz zobaczyć