Nowości na Instagram Social Media

Instagram vs Snapchat. Czy to koniec popularnego serwisu?

Nowy instagram vs snapchat czy to koniec popularnego serwisu

Od dzisiaj użytkownicy Instagrama mogą cieszyć się nową opcją- Instagram Stories. Na czym owa opcja polega? Użytkownicy mogą zamieszczać na swoim profilu zdjęcia oraz krótkie wideo, które znikają po 24 godzinach. Brzmi znajomo ? Twórcy Facebooka od dawna zastanawiali się jak mogą przejąć znacznie młodszą grupę odbiorców Snapchata. Postanowili więc dodać identyczne opcje na istniejący już portal- Instagram. Twórcy Facebooka słusznie zauważyli, że młodsi użytkownicy bardzo cenią sobie opcję nie archiwizowania wysyłanych zdjęć. Dzięki temu mogą spontanicznie dzielić się zdjęciami, nawet tymi niezbyt korzystnymi. W końcu przecież i tak znikną w ciągu 24 godzin a nie zobaczy ich nikt nie upoważniony do tego.

Instagram Stories

Źródło: Instagram-Stories

Czy to oznacza koniec popularnego Snapchata? Przeanalizujmy mocne strony Instagram Stories:

– Gotowa baza użytkowników.

-Możliwość wyboru, czy nasze zdjęcia bądź wideo zostają na naszym profilu czy znikają po 24 godzinach.

-Możliwość przeanalizowania czyjegoś profilu. Jeżeli podobają się nam zdjęcia, jego Instagram Story może również przypaść nam do gustu.

– Jest to dobry sposób dla osób prowadzących firmowy profil aby być zawsze na górze aktualności.

-Opcja ta zawarta jest w jednej aplikacji razem z Instagramem. Nie musimy mieć już osobnej aplikacji na dodawanie „ snapów”

Pozostałe opcję są identyczne jakie znajdujemy w Snapchacie. Możemy wybrać kto będzie miał dostęp do naszych zdjęć oraz nagrań. Również znikają one po 24 godzinach. Istnieje także możliwość wysłania bezpośredniej wiadomości do autora zdjęcia bądź nagrania. Jedyne czego brakuje użytkownikom Instagram Stories a znajdują na Snapchacie są filtry zdjęć. Jednak, jesteśmy przekonani że i ten funkcja pojawi się niedługo na Instagramie. 

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z nowymi funkcjami na Twoich ulubionych portalach polub nasz fan page Master Marketing. Znajdziesz tam najświeższe artykuły, porady oraz opinie ze Świata marketingu Internetowego

You may also like
Dzieci Internetu, czyli nowy Facebook dla najmłodszych LEGO life
Instagram 2016 Ważne zmiany dla deweloperów