Nowosci Google

Nowość Google Allo ! Konkurencja dla innych komunikatorów?

nowosc-google-allo-konkurencja-dla-innych-komunikatorow

21 sierpnia Google wypuściło już dawno zapowiadany komunikator- Google Allo. Wzbudził on zdecydowanie mieszane uczucia wśród użytkowników. Pojawiają się głosy, że rynek komunikatorów społecznych jest już pełny i nie ma miejsca na kolejny, nieco spóźniony produkt. Fakt, że programów do rozmowy jest naprawdę dużo : WhatsApp, Facebook Massenger, Snapchat… Wpływ na te opinie również po części mają wrażenia np. niedawnej premierze innej aplikacji od Google- Duo. Narzędzie to służy do wideo rozmów. Po szumnych dniach premiery, zainteresowanie tym narzędziem znacznie spadło i właściwie na nikim nie zrobił większego wrażenia. Czy taki sam los czeka Allo ? Aplikację na chwilę obecną pobrało już ponad milion osób. Warto więc sprawdzić o co tyle szumu. Nasza redakcja postanowiła przetestować aplikację i zebrać jej wady i zalety.

Zalety aplikacji Google Allo

  • Komunikator połączony z naszym numerem, dzięki czemu w łatwy sposób możemy znaleźć naszych znajomych.
  • Pomoc inteligentnego asystenta, który pomoże nam wskazać miejsce, w którym możemy dobrze zjeść, wskazać lokalizację, przetłumaczyć tekst i wiele innych. Aby przywołać asystenta do naszej rozmowy wystarczy wpisać @Google a następnie treść, którą chcemy aby nam wyszukał.
  • Tryb Incognito, dzięki któremu nasza rozmowa ulegnie usunięciu w ciągu godziny.
  • Łatwy i intuicyjny interfejs.
  • Obecność naklejek, znanych już z Messengera.

Wady aplikacji Google Allo

  • Komunikatorów jest już wiele, więc ściąganie kolejnej aplikacji w celu rozmowy może wydawać się bez sensu.
  • Aplikacja dostępna jest tylko na urządzenia mobilne.
  • Wrażliwy temat dotyczący niedostatecznej ochrony danych przez Google.

google-allo_master-marketing

 

Gdyby Google Allo pojawiło się dobrych parę lat temu, na pewno zrobiło by wrażenie. Aktualnie poza funkcją wyszukiwania w Google komunikator ten nie oferuje dużo więcej niż WhatsApp czy Messenger. Kwestia czy ludzie na tyle przekonają się do nowego narzędzia, żeby opuścić powyższe. Mi osobiście bardzo odpowiada połączenie komunikatora z funkcjami wyszukiwarki Google i jeżeli tylko moi znajomi również przejdą na ten komunikator będę z niego korzystała. Pozostaje nam czekać i sprawdzać jak Allo Google radzi sobie na rynku.

Jeżeli chcesz zawsze być na bieżąco z nowinkami ze Świata marketingu internetowego, zapraszam Cię do polubienia naszego profilu Master Marketing.

You may also like
Googlowanie w trybie offline