Marketing Lokalny Pokemon Go

Pokemarketing, czyli jak Pokemon Go może pomóc Tobie w sprzedaży

Pokemarketing,Pokemon Go

O grze Pokemon Go słyszał już chyba prawie każdy. Jeżeli jeszcze nie do końca wiesz, o co w niej chodzi to ekipa Master Marketing spieszy z wyjaśnieniem. Szał tej gry opanował zarówno tych starszych jak i młodszych. Aktualnie aplikacje ściągnęło już 30 milionów osób na Świecie a liczba ta stale rośnie. Dodatkowo jest to gra, nad którą użytkownicy spędzają najwięcej czasu dziennie w historii.

Czym dokładnie jest gra Pokemon Go ? Jest to gra RPG na smartfony korzytająca z rozszerzonej rzeczywistości. Wykorzystywane są w niej Google Maps, na podstawie których gracz porusza się po okolicy w poszukiwaniu pokemonów. Nawiązuje ona do serii gier na konsole wydanych w 1996r przez firmę Nintendo. Złapane postacie można trenować, ewoluować i wystawiać do walk. Wszystko dzieje się tak jak w kultowej grze z tym, że to my jesteśmy trenerem tych małych stworków. Powstaje więc pytanie, czy i jak ta gra może pomóc Tobie w promowaniu biznesu ?

 

Pokestop

Jest to określone miejsce na mapie, najczęściej publicznego użytku. Może to być zabytek, poczta, plac zabaw itp. Gracz, który pojawi się w tym miejscu dostanie specjalne przedmioty pomocne w grze. Najczęściej są to Pokeballe, jajka z którym możemy wyhodować pokemona, inkubatory i inne przydatne rzeczy. Wystarczy, że gracz znajdzie się w okolicy tego miejsca by dostać wyżej wspomniane Itemy. Co ciekawsze, przedmioty te ‘’wypadaja’’ co 5 min.

Jaką to może przynieść korzyść dla Twojego biznesu ? Wyobraź sobie kawiarnie, która znajduję się w zasięgu takiego Pokestopa. Ludzie chętnie pojawią się w niej przy okazji zdobywania przedmiotów i spędza tam czas oczekując aż Pokestop się zregeneruje i wyrzuci kolejne przedmioty. Co jeżeli nasze miejsce jest oddalone od Pokestop ? Wystarczy, że umieścimy naszą reklame, ulotki, baner koło takiego miejsca a możemy być pewni, że nasz przekaz zostanie zauważony.

Pokemon Go PokeStop

Na chwilę obecną Pokestop są z góry określone przez producenta ale w niedalekiej przyszłości powstanie opcja utworzenia takiego pokestopu w danej lokalizacji. Patrząc po szale jaki panuje, możemy mieć pewność, że do takiego miejsca zawita duża ilość trenerów Pokemonów.

 

Gym

Gym są to miejsca, w których trenujemy nasze Pokemony i walczymy z innymi drużynami. Na początku gry wybieramy, do której z drużyn chcemy przynależeć: Czerwonej ( Valor) , Żółtej (Instinct) czy  Niebieskiej ( Mystic). Co ciekawe to właśnie ta ostatnia drużyna przyciąga najwięcej trenerów. Możemy to w łatwy sposób wykorzystać w marketingu. Wystarczy zaproponować zniżkę konkretnej drużynie, by przyciągnąć uwagę grupy. Kamikadze w promocyjnej cenie dla drużyny niebieskiej sprawi, że nikt nie przejdzie obok takiej promocji obojętnie.

Pokemon GO PokeGym

 

Lure Module i Incase

Wystarczy użyć specjalnego różowego proszku, by przez pół godziny zwabiać pokemony w konkretne miejsce. Taki proszek kosztuje zaledwie 0,99 euro centów (100 specjalnych monet w grze). Jak łatwo sobie wyobrazić, miejsce do którego zwabimy pokemony szybko zapełni się ludźmi, którzy ich poszukują. Już teraz można znaleźć specjalnie organizowane wydarzenia pt „ przyjdź w godz. 11-13 na  lure party” .  Gracze bardzo chętnie pojawią się w tym miejscu, tym bardziej że dzięki Lure Module mogą pojawić się naprawdę rzadkie okazy Pokemonów.. a w oczekiwaniu na nie na pewno skorzystają z Waszej oferty. Nic prostszego! Nie dość, że jest to bardzo skuteczna kampania to do tego jeszcze nisko kosztowa.

Pokemon Go Lure

 

To jeszcze nie wszystko

Wystarczy tak naprawdę, że ktoś złapie Pokemona w miejscu Twojego biznesu aby móc to wykorzystać. Wieści o lokalizacji stworków bardzo szybko się rozchodzą. Powstała nawet strona www.pokevision.pl , która pokazuje lokalizacje Pokemonów. Jeżeli znajdziemy u nas jednego z nich warto podzielić się tą informacją i tylko czekać aż klienci sami się u nas zjawią by złapać kultowego Pikachu.

Pokemon Go PokeStop Lure

 

Wsparcie marketingu internetowego

Użytkownicy Pokemon Go bardzo chętnie korzystają z darmowych WI-Fi. Dzięki temu bateria nie rozładuje się tak szybko, jak w przypadku korzystania z LTE i sprawi, że więcej czasu będą mogli spędzić na polowaniu. Można to w łatwy sposób wykorzystać do uzyskania danych mailingowych. Udostępniając łącze Wi-Fi możemy bardzo szybko zbudować bazę kontaktów, by móc później przesyłać oferty i newslettery.

Pokemon Go Free Wifi

Jak sam widzisz, gra Pokemon Go to idealny trend do wypromowania swojego biznesu bądź zdobycia bazy potencjalnych klientów. W marketingu najważniejsze jest to żeby być na czasie z nowościami, to pozwoli być Tobie o krok przed konkurencją. A w jaki sposób być zawsze na bieżąco? To proste! Obserwuj nasz profil Master Marketing i miej pewność, że zawsze będziesz jako pierwszy wiedział co w trawie piszczy.

You may also like
Zarządzaj swoim sklepem ze Shopify