Platforma Muzyczna Radiostacja

Radiostacja powraca

Pamiętacie Radiostację? To kultowa rozgłośnia, która rozpoczęła nadawanie w 1998 roku. Dwa lata później Radiostację przejęła grupa Eurozet, która wprowadziła spore zmiany zarówno w nadawanej muzyce jak i samej nazwie stacji. Brand Radiostacja został zmieniony w ponadregionalną sieć o nazwie Planeta FM, a następnie w Chill Zet. Jednak po 7 latach, Eurozet postanowił reaktywować kultową rozgłośnię. Tym razem Radiostacja zostanie uruchomiona jako platforma muzyczna Radiostacja.pl.

Grupa Eurozet reaktywowała Radiostację. Nie jest to już rozgłośnia, ale platforma internetowa i mobilna, która udostępnia słuchaczom wszystkie stacje Eurozetu. Serwis Radiostacja.pl podzielony jest na na stacje ogólnoploskie i lokalne. Platforma posiada także rozbudowane kanały, które dzielą się na poszczególne kategorie i strefy muzyczne.
Na dzień dzisiejszy użytkownicy mogą słuchać jedynie rozgłośni radiowych, jednak grupa Eurozet planuje wkrótce uruchomić dział wideo dodać aplikacje mobilne. Tak więc niedługo w sklepach GooglePlay oraz AppleStore ma się pojawić specjalna aplikacja przeznaczona dla platformy Radiostacja.pl.

Radiostacja to kultowa rozgłośnia radiowa, która zadebiutowała w 1998 roku. Stacja oferowała słuchaczom muzykę alternatywną, jednak po przejęciu przez grupę Eurozet, wprowadzone zostały liczne zmiany związane zarówno z nadawaną muzyką jak i programami radiowymi. Radiostacja stała się więc rozgłośnią grającą znane i popularne przeboje.

W 2008 roku grupa Eurozet oficjalnie zmieniła nazwę rozgłośni na Planeta FM tworząc na bazie Radiostacji ponadregionalną sieć obejmującą zasięgiem 18 polskich miast. Zmiany te nie utrzymały się jednak długo. Już pod koniec tego samego roku Planeta FM przekształciła się w stację Chill Zet, która powstała na bazie Radia Jazz.

Duża liczba wprowadzanych zmian zarówno w nazwie jak i profilu stacji doprowadziła do tego, iż użytkownicy zapomnieli o Radiostacji, która była królową muzyki alternatywnej z wieloma wiernymi słuchaczami. Platforma Radiostacja.pl ma być swego rodzaju powrotem do przeszłości i wspomnień związanych z działanością rozgłośni. Z tego względu, twórcy serwisu zachowali pierwotną nazwę stacji. A czy wy pamiętacie kultową Radiostację? Cieszycie się z jej reaktywacji?

Bądź zawsze na bieżąco z nowinkami ze świata marketingu internetowego i polub nasz profil na FB Master Marketing.

Autor: Marzena W.