Nowosci na Facebook Wirtualnej Rzeczywistości

Wirtualna Rzeczywistość Nowy Wymiar Facebook Selfie

wirtualna-rzeczywistosc-nowy-wymiar-facebook-selfie

Eksperymenty Facebooka z VR czyli Wirtualną Rzeczywistość nadają selfie nowy wymiar.

Czy wiesz, co to jest selfie? Słowo oznacza autoportret fotograficzny wykonany z aparatu na wyciągniętej ręce, lub na specjalnym kijku. Termin użyty został po raz pierwszy w roku 2002 na australijskim forum internetowym ABC Online.Spopularyzowały tę formę sztuki media społecznościowe, przede wszystkim Facebook i Instagram.  Jednak dzieje fotograficznego autoportretu – początkowo głównie w lustrze – sięga roku 1839, kiedy to Robert Cornelius usiadł na ponad minutę w fotelu przed aparatem.

Na październikowym szczycie firmy Oculus – kupionym przez Facebooka za miliardy liderze technologii Wirtualnej Rzeczywistości – Mark Zuckerberg demonstrował możliwości następczyni video. Połączył się ze swoją żoną Priscillą Chan telefonicznie poprzez Facebook Messenger. I zrobił – selfie! Zgadnijcie jednak, co na nim widać? Zdjęcia żywych ludzi? Nie. Obraz video domu Marka, jego kreskówkowy awatar i zrzut ekranu strumienia informacji z Messengera – ze zdjęciem jego żony!

Tego rodzaju eksperymenty stanowią kolejny dowód na przenikanie się  wirtualnej rzeczywistości z rzeczywistością realną. Budują się kolejne jej piętra. Jedenaście milionów młodych Polaków należy do pokolenia millenialsów (osób urodzonych pomiędzy rokiem 1980 i 1995). To pokolenie, które zamiast kolonizować Księżyc kolonizuje Internet. Wirtualna rzeczywistość jest dla tych ludzi równie ważna, jeśli nie ważniejsza niż real. To oni, już za kilka lat, będą robili sobie selfie w Wirtualnej Rzeczywistości.

Bądź zawsze na bieżąco z nowinkami ze świata marketingu internetowego i polub naszego profilu na FB Master Marketing.

Autor: Marcin G.

You may also like
Journalism Project – nowa propozycja Facebooka
Facebook Marketplace Nowa forma Handlu na Portalu